Kontakt, usługi: aktywnezwiedzanie@gmail.com

Piotr Firlej jest kreatywnym inicjatorem turystyki. Mieszka w Tuchowie, skąd odbywa bliskie i dalsze podróże, w tym po regionie z którym związany jest najmocniej – Pogórzem Karpackim. Jest przewodnikiem beskidzkim, pilotem wycieczek, geografem, współtwórcą działań promocyjnych Krainy Podkowca w ramach projektu LIFE Podkowiec+, autorem przewodnika „Jej wysokość Brzanka”, właścicielem Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości, redaktorem serwisów SkamienialeMiasto.pl, JezioroRoznowskie.pl. Organizuje wydarzenia turystyczne oraz akcje promocyjne. Jest twórcą projektów aktywnych wycieczek z Przewodnikiem-Animatorem ™ po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach.

– Kiedy tylko przyjdzie ten moment… zabiera plecak i rusza przed siebie.
– Siedzieć przy ognisku potrafi do czasu wymarszu dnia następnego,
– Spać może ale nie musi, po szlakach chodzi gdy… prowadzi grupy (i to nie zawsze), kiedy nie prowadzi od razu, mimowoli schodzi z grzbietu którym już kiedyś szedł.
– Wędruje nocą i zimą – tak jest ciekawiej – zapewnia.
– Siedząc do późnych godzin nocnych zachęca innych do grania na gitarze, czasem sam próbuje szczęścia, zna dwa bicia, potrafi zagrać piosenkę… niestety nie pamięta do niej chwytów.
– Kilka godzin spędzonych na pogawędkach o turystyce, historii interesującego regionu to dla niego spacerek po sopockim molo.
– Sądzi, że mógłby być dziewiętnastowiecznym geografem.
– Jest ostatnim przypadkiem w polskich górach który przez trzy dni szukał grupy z którą miał wędrować?
– Będąc na targach turystycznych z drugiej części Polski może wieźć plecak pełen materiałów – to dla promocji Pogórzy Karpackich jak sam tłumaczy.
– Dla Pogórzy Karpackich z resztą jest w stanie zrobić wiele.
– Prawdopodobnie mógłby pracować w branżach pokrewnych. Kolega Kamil K. napisał o opisach zimowych obozów wędrownych: „mógłbyś w reklamie pracować;)22:33:02 zarabiste są te opisy:)”.
– Podejmuje trudne wyzwania. Paweł z Leska powiedział: „W Bieszczady ludzie nie chcą przyjeżdżać, a ty zajmujesz się Pogórzami… to jest nie do ruszenia”.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *