Od Ostrego Kamienia po Trzcinicę

Znakowanie naszego odcinka szlaku Karpackie Podkowy zakończyliśmy w maju, teraz dopiero nadszedł czas dokładnego rozliczenia.

125 km 270 m –  dokładnie tyle km szlaku Karpackie Podkowy (16% całego projektu) wyznakowałem z pomocą Moniki i dwóch Romków na terenie Ośrodka Turystyki Jeździeckiej Paryja i Ostoja. W pracy pomagali również: Basia, Bartek, Paweł i Mietek. Efektem pracy jest sieć szlaków ciągnąca się na południowych stokach niemal całej centralnej części Pasma od Brzanki do Liwocza. Szlaki przebiegają przez Żurową, Ołpiny, Binarową, Swoszową, Czermną, Szerzyny, Wisową, Jabłonicę, Święcany, Trzcinicę, Lipnicę Górną, Bączal Dolny i inne.

Prace prowadziliśmy w miesiącach wrzesień, październik, listopad 2010 roku i marzec, kwiecień, maj 2011 roku. Poza samym znakowaniem, zamontowaliśmy 67 tyk i 26 punktów węzłowych. Przejechaliśmy samochodem ok. 4000-5000 km.

Teraz pozostaje prosić o nieniszczenie szlaków i tyczek, a turystów o odwiedzanie Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan. Więcej na temat projektu na stronie www.karpackiepodkowy.pl.

Tags: No tags

2 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *