Po emocjonującym wykładzie w Dębicy

23 października 2015 r. wystąpiłem z wykładem dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dębicy pn. „Jej wysokość Brzanka i przyjaciele”. W czasie wystąpienia opowiadałem o najbliższych atrakcjach okolic Brzanki znajdujących się na obszarze Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, oraz zaprezentowaemł inne ciekawe miejsca na terenie Pogórzy Karpackich. Wśród prezentowanych atrakcji i ciekawych miejsc znalazły się sanktuarium MB Tuchowskiej, Pasmo Brzanki, spacer śladami Rozwadowskich po Tuchowie, izba muzealna w Jodłówce Tuchowskiej, góra Kokocz, winnice pogórzańskie, obserwatorium astronomiczne w Rzepienniku Biskupim, szlak architektury drewnianej, kamiennej, szlaki konne, cmentarze z I wojny światowej, szlak rzemiosła, imprezy cykliczne w Gospodarstwie Paryja w Ołpinach, Skamieniałe Miasto, Jezioro Rożnowskie i wiele więcej. W wykładzie brało udział ponad 80 osób, a 13 z nich wyraziło gorącą prośbę o przesłanie przewodnika „Jej wysokość Brzanka”. Z krótkimi prelekcjami wystąpili również: Jakub Nowak, który opowiadał o Ryglicach i Jakub Rutana który zaprezentował zdjęcia przyrodnicze z okolic Liwocza. Na spotkanie przybyli również inni przyjaciele Brzanki: Roman Osika (przekazał organizatorom swoją autorską prezentację o ciekawych miejscach w Jodłówce Tuchowskiej organizatorom) Piotr Witalis (badacz geologi w Paśmie Brzanki), Renata Nowak (miłośniczka wędrówek i atrakcji okolic Brzanki)”.

Oto relacja z wykładu która znalazła się na facebook-u Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dębicy: www.facebook.com/debickiutw
Egzamin z mobilizacji w sytuacji kryzysowej zdany Emotikon smile Dobrze, że zdecydowaliśmy się na zmianę miejsca ze względu na przewidywaną dużą liczbę Studentów. Silna ekipa Słuchaczy DUTW – nawet bardzo silna – około 100 osób zgromadziła się w auli I LO, aby posłuchać pana Piotra Firleja. Cudze chwalicie swego nie znacie – to przysłowie po wykładzie o Brzance nabrało jeszcze większego dla nas sensu. Mnóstwo wiedzy, pasja, konkursy podczas wykładu i niezwykła lekkość w kontakcie ze Słuchaczami sprawiła, że po spotkaniu zrodziły się pomysły dalszej współpracy, zwłaszcza, że pan Piotr przywiózł ze sobą Przyjaciół, którzy do zwiedzania pasma Branki równie skutecznie zachęcali. Nie brakowało też pań, które chętnie pojadą do Skamieniałego Miasta aby jeszcze raz spotkać się z Czarownicą Emotikon smile
Dziękujemy za tak urozmaiconą prelekcję.

Po dokonanej wysyłce przewodników otrzymałem kartki pocztowe od uczestniczek spotkania:
Panie Piotrze!
Serdecznie dziękuję za przysłanie mi przewodnika „Jej wysokość Brzanka”. Dzisiaj (środa) go otrzymałam i zdążyłam tylko przeglądnąć, a już jestem nim zachwycona. Rewelacyjny!!! Jeszcze raz dziękuję!!!
Panu Piotrowi i pomocnikom życzę dużo zdrowia, radości i spełnienia swoich marzeń!!! Pozdrawiam Krystyna Niedzielska.

„Panie Piotrze!
Wielkie dzięki za przesłany egzemplarz przewodnika (z autografem!) „Jej wysokość Brzanka”. Interesująca treść, ciekawy i jasny układ, piękne zdjęcia. Gratuluję i podziwiam. Mam nadzieję, że nasze Szefostwo z DUTW zorganizuje nam wycieczkę pod Pana przewodnictwem po opisanym terenie.
Z pozdrowieniem Ewa Wójcik, Zawada 9.11.2015

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *