Panorama w Głobikowej dobrze służy turystom

16 września 2013 r., w artykule Gazety Krakowskiej pt. „Wiedzą już, co widać z wieży” zamieszczona została informacja o powstałej panoramie w Głobikowej (gm. Dębica).

Poddębicka Głobikowa to kolejna miejscowość w regionie, gdzie turyści podziwiający piękne widoki Pogórza wiedzą już, co konkretnie oglądają.
Na miejscowej wieży widokowej – od południowej strony, zamontowano specjalnie wykonaną panoramę turystyczną. To ponaddwumetrowa tablica ze zdjęciem okolicy widocznej z wieży, na której dokładnie zaznaczono co ciekawsze szczyty i miejsca, które widać w oddali.
– Przyjeżdżam tutaj stale z wnukami i dopiero dzięki tej tablicy dowiedziałem się, że wysokie budynki, które wyłaniają się między lasami na zachodzie, to bloki na tarnowskich osiedlach – mówi Włodzimierz Kurowski.
Z wieży widokowej w Głobikowej, przy dobrej pogodzie, widać m.in. Tatry. Podziwiający ośnieżone góry do tej pory nie wiedzieli jednak, jakie konkretnie szczyty oglądają. Teraz już wiedzą, że jest to Łomnica i Lodowy Szczyt, sięgające ponad 2500 m n.p.m.
Tablicę przygotował trzyosobowy zespół w składzie: Piotr Firlej, Wiktor Chrzanowski oraz Bożena Wojtanowska, którzy już wcześniej wykonali podobne panoramy na wieży widokowej na Brzance oraz w Tuchowie – na Furmańcu.
– Przedstawicielom gminy Dębica nasz pomysł spodobał się tak bardzo, że poprosili, abyśmy zrobili coś podobnego również dla Głobikowej – mówi Piotr Firlej. Poza zaznaczeniem na panoramie tego, co można zobaczyć z wieży, więcej miejsca poświęcono największym atrakcjom regionu, które warto zobaczyć.

Paweł Chwał
Głobikowa

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *