Kurs Przewodników Beskidzkich SKPG Kraków 2017-2019

Był początek roku akademickiego 2002/2003, kiedy kolega Marcin pokazał mi, przy wejściu do sali wykładowej im. Wincentego Pola w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej, gdzie studiowaliśmy plakat. Powiedział – idę na kurs przewodnicki.

Nigdy wcześniej o tym nie myślałem… ale w tej jednej chwili, kiedy zobaczyłem ogłoszenie, miałem już pewność, to jest właśnie to! I tak się to zaczęło.

Może to jest również Twoja droga?

Polecam KURS PRZEWODNIKÓW BESKIDZKICH SKPG KRAKÓW 2017-2019

Wszelkie informacje znajdziesz na stronach:
https://www.facebook.com/kurs1719/
https://sites.google.com/view/kurs1719

Zaproszenie na kurs.

Szukasz ludzi, z którymi możesz chodzić po górach? Motywacji, by wyjeżdżać z miasta? Chcesz poznać dziesiątki historii i móc opowiadać je innym? Chcesz spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach, ale też i zupełnie innych pasjach? Zastanawiasz się, która pora roku jest najodpowiedniejsza? Intrygują Cię wschód słońca, malowidła na drewnie, warzenie piwa, sady o które nikt już nie dba, warownie, ścieżki pasterskie, dalekie obserwacje z wież widokowych? Marzysz by znaleźć się nad chmurami, wspólnie patrzeć w niebo pełne gwiazd i kąpać się w górskim potoku? A przy okazji poszerzyć horyzonty zgłębiając wiedzę z naprawdę wielu dziedzin?

Serdecznie zapraszamy Cię na Kurs Przewodników Beskidzkich 2017-2019, który rozpocznie się spotkaniem organizacyjnym 24 października 2017 o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej przy ul. Zyblikiewicza 2 w Krakowie.

Następnie czeka Cię szereg wycieczek w góry – na początku będą to wyjazdy piesze weekendowe i kilka dłuższych obozów, później dojdzie zwiedzanie autokarowe. Wykłady teoretyczne (nieobowiązkowe, ale bardzo polecane) będą się odbywać w każdy wtorek i czwartek w Krakowie. Będziemy na nich poruszać zagadnienia takie jak historia, etnografia, geografia i topografia Beskidów, a także sprawy dotyczące zawodu przewodnika, bezpieczeństwa w górach i wiele innych. Kierownictwo kursu i zaprzyjaźnieni przewodnicy zadbają o odpowiedni klimat do zdobywania wiedzy jak również dobrej zabawy. Podczas niemal dwuletniej przygody otrzymasz więcej wrażeń niż możesz sobie wyobrazić. Po kursie nie każdy musi zostać przewodnikiem, ale każdy będzie znał dziesiątki miejsc, które warto będzie pokazać rodzinie i znajomym.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne oraz do kontaktu mailowego. Nie bój się odpowiedzieć na nasze zaproszenie, przyjdź i przekonaj się sam ile możesz zyskać!

Nagrodą za zakończenie kursu jest zupełnie nowe spojrzenie na góry i wiele innych rzeczy, a widzialnym znakiem – czerwony polar i blacha przewodnicka.

Kurs rozpoczyna się co roku w październiku. Dlatego jeżeli trafiłeś na ten artykuł w późniejszym czasie szukaj informacji na temat bieżącego kursu przewodnickiego na stronie www.skpg.krakow.pl

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *