Gorąco ją polecam

Do największych sukcesów 2014 r. zaliczam liczne bardzo dobre opinie jakie spływają pod adresem przewodnika „Jej wysokość Brzanka”. Cieszę się, że czytacie przewodnik! W tym miejscu zamieszczam, te opinie które zamieściliśmy w publikacji. Przeczytałeś przewodnik? Proszę wyraź swoją opinię, to pomoże w przygotowaniu lepszego drugiego wydania.

Z wielkim zaciekawieniem przeczytałem przewodnik „Jej wysokość Brzanka”. Znakomity. Autor zgromadził ogromną ilość informacji i ciekawostek, przedstawił je w sposób niezmiernie interesujący, a przy tym napisany taką wspaniałą polszczyzną! Tylko wyruszyć na szlak…
Gratuluję pomysłu i spełnionych marzeń o dobrym przewodniku.
Czesław Dutka

Przewodnik „Jej wysokość Brzanka” to nowa jakość w literaturze turystycznej. Dzięki układowi książki w formie gry można z niego korzystać na szlaku, ale świetnie bawić się nim w domu, poznając przy tym region. Turysta nareszcie może dowiedzieć się, czym tak naprawdę są Pogórza, jak wiele historii, zabytków i atrakcji tam się kryje. Ten przewodnik nie tylko przystępnie je opisuje, ale dzięki dokładnie opracowanym mapom i pięknym zdjęciom pokazuje i pozwala łatwiej poznać. To krok milowy w popularyzacji niesłusznie pomijanych przez turystów Pogórzy Karpackich.
Bartłomiej Janusz – przewodnik górski

Interesujący się Pogórzami, a zwłaszcza turyści, otrzymują przewodnik po Paśmie Brzanki. Autorem jest fachowiec: geograf, przewodnik, autor publikacji o Pogórzu, specjalista od tego regionu – Piotr Firlej. Rzecz jest ciekawa i oryginalna tak pod względem treści, jak i formy. Informacje tu podane są bogate i różnorodne: od specjalistycznych z dziedziny, np. z geologii, botaniki, historii, po różnego rodzaju ciekawostki. Autor unika dłuższych, drętwych wywodów, stara się wciągnąć czytelnika w coś w rodzaju dialogu, przekonuje go, że aby poznać, trzeba iść na miejsce, motywuje go do wzięcia plecaka, bo czeka na niego… „Jej wysokość Brzanka”.
Józef Kozioł

Bliskie i dalekie piękne panoramy, bogactwo przyrody ożywionej i nieożywionej, ślady wielokulturowej przeszłości, przyjaźni ludzie, rozgwieżdżone niebo nocą… Pasmo Brzanki wciąż czeka na odkrywców. Książka Piotra Firleja będzie znakomitym kompasem dla każdego z nich. Gorąco ją polecam.
dr hab. Marcin Wojciech Solarz,
Wydział Geografii i Studiów
Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *