Żniwa – historia prawdziwa

Pojęcie imprezy rolniczo-turystycznej w zasadzie nie istnieje. Prawdopodobnie  jako pierwsi mamy okazję organizowania wydarzeń na wsi, w oparciu o tradycyjne prace polowe. Owszem, czasem organizowane są warsztaty rzemiosła w skansenach, zmagania sołtysów, wyścigi w workach w czasie imprez wiejskich, ale żeby w sercu wsi, pracować w polu, ostrzyć, kosić, kopić, chocholić i dobrze się przy tym bawić? Myślicie, że to niemożliwe? Przybywajcie na Żniwa do Paryi, aby przekonać się jak to jest na prawdę!

O naszej imprezie pisze m.in. Gazeta Krakowska.

Spragnionych wakacyjnego wypoczynku, a zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi zapraszam już w najbliższą sobotę 6 sierpnia od godz. 10:00, na organizowane w gospodarstwie Paryja w Ołpinach żniwa – warsztaty na Szlaku Rzemiosła.

Dzięki wielu przychylnym nam osobom udaje się zorganizowanie kolejnej – tradycyjnej imprezy rolniczej, za co tym wszystkim osobom i instytucjom jesteśmy bardzo wdzięczni. Wierząc mocno w przekaz imprezy – zachowanie pamięci o tradycyjnych pracach w polu chcemy pokazać, że można polubić pogórzańską wieś,  jej wartości kulturowe i społeczne w które jest szczególnie bogata.

Wszelkie informacje o tym wydarzeniu na stronach internetowych organizatorów:

www.paryja.pogorza.pl – Gospodarstwo agroturystyczne i stajnia koni Paryja w Ołpinach
www.szlakrzemiosla.pl – Szlak Tradycyjnego Rzemiosła, Fundacja NADWyraz
www.cut.travel.pl – Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości

Poniżej przedstawiam materiały promocyjne związane z imprezą.

Zachęcam również do wysłuchania krótkiej informacji o Żniwach w Paryi w serwisie radia ESKA – Tarnów intermaks i radia RDN Małopolska.


Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *